Võtame detsembri ja aasta 2020 kokku!

Hei-hei!

On aeg teha veel üks kokkuvõte!

Kuidas detsember minu rahakotis on läinud?

Nii, ma arvan, et suudan võtta ühe lausega detsembri kuu kokku: mul oli eelarve järgi “vaba” raha ca 200 eurot, käes on selle kuu viimane päev ja mu kontol on veel 54 eurot ja sularaha 10eurot. Eelmine kuu jäi 8 eurot ja see kuu 64€. Ma olen nii uhke enda üle. Muidugi pean jagama seda teiega, sest ilma teie abita oleksin jätkuvalt ilmselt miinuses. See raha läheb nüüd kõrvale ja hakkab kogunema mõne laenu ennetähtaegseks tagastamiseks. see kuu on lisateenistuse osas olnud kehvakene, sest pole väga palju võimalusi olnud lisatööd teha, aga tänaseks tulevad mulle mõned lapsed “ööhoidu” ja sellest tuleb veel 150 eurot. Oleks võibolla rohkem võinud küsida näo pealt aga parem on see 150 eurot kui mitte midagi.

Laen nr 1ga sai tehtud muudatusi. Nimelt, kuna üks blogilugeja tasus ära mu ühe laenu veel, siis ma võtsin tolle laenukuumakse ja sellevõrra suurendasin laenu nr 1 kuumakset ja uus graafik tuli 8k pikkune (tegime ka 90 eurose lisamakse) . Miks ma selle käigu tegin selle laenuga? – sest selle intress on hetkel olemasolevatest kõige kõrgem. Selle lükkega muutus kogu nende küsitud summa ca 1400eurolt 940 eurole. Ehk siis sääst on juba mitusada eurot.

Kuidas me uue aasta vastu võtame?

Olete kuulnud, et kuidas uue aasta vastu võtad, selliseks kujuneb ka uus aasta? Kui mõni ütleb, et aastavahetus ei ole nii tähtis ja ei kaeta lauda jne siis ma lükkan selle ümber. Eelmine aasta esimest korda see, et ma ei läinud endast välja ja tema siiralt vabandas oma teo pärast, juhtus aastavahetusel. Ma isegi ei võtnud tema vabandust vastu, kuigi kui ma nõusid pesin, siis ta tuli kallistas seljatagant ja vabandas. Terve oma pere ees – kuigi alandas mind ka mitme pereliikme ees. Aga milliseks mu aasta kujunes? – täpselt selliseks, et ma hakkasin vastu. Ma leidsin ennast ja oma eneseväärikuse üles ja ma lasin jalga ning võitlesin vastu!

Igatahes, ma olen eilsest saati suurpuhastust teinud. Uue aasta võtan vastu korras koduga nii, et mu söögilaud on toitu täis ja loon mõnusa vibe ja veedame lastega mõnusalt aega. Ühtlasi teenin raha. Sellisena tahan ma oma uut aastat. Ma veel mõtlen kas ilutulestikku vaatame aknast või lähme õue.

Mida ma täna öösel oma alateadvusest leidsin?

Teate, ma olin enne selline, et mul pidid kapid alati korras olema. Riided volditud nii, et oleks ühestes mõõtmetes ja hästi korralikult laotud kappi. Aga midagi on selle aastaga juhtunud. Esiteks ei ole ma väga tihti riideid kappigi pannud – kõik on lennanud võrevoodisse, sest lapsed nagunii magavad mu kaisus ja naabrid arvavad üldse, et me elame nagu sead🙈. Ma võtsin eile selle hunniku ette ja ma polnud peale lõpetamist üldse rahul, et need asjad kapis nii korralikult olid. Miks ma ometi rahul ei olnud? Ma leidsin sellele öösel kell 4 vastuse.

Kui ma hakkasin eelmises kodus asju prügikottidesse viskama, siis ma olin nii kergendunud, et kapid nii korras on ja sain kõik esmavajaliku kergelt kätte. Ma ilmselt olen hakanud vältima seda, et mitte tunda neid tundeid jälle mis siis valdasid. “Igahetk valmis lahkuma.” Ma ei ole seda omale eilse ööni teadvustanud. Aga ärkasin öösel üles ja tundsin neid nii tuttavaid tundeid. Suutsin end küll õnneks maha rahustada, et ma ei pea olema valvel. Tegelikult tahtsin mingi hetk isegi kapist võtta need asjad ja võrekasse tagasi visata. See on väga hea märk, et ma need asjad sisemiselt üles leidsin. See tähendab, et ma saan probleemiga tegelda.

Ja kas te lugesite teise võlglase blogist tagasiside kirja mis me saime? Ma ei hakka seda veel korra lisama aga no see mõjub nagu palsam. Nii hea oli sellist tagasisidet saada, et silmad läksid märjaks seda lugedes. Nii hea on teada, et vähemalt 1 perekond on saanud isa “tagasi” ja meil on olnud selles oma roll.

Ma soovin teile kaunist aastavahetust! Ja loodan, et teie aasta 2021 tuleb palju-palju ilusam kui seda oli 2020, mis oli väga paljudele väljakutsuv aasta!

Teie Võlglane!

1 Comment »

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s